Kredi Kartı Modülü

Kredi kartı modülü ile aidat ödemelerini kolayca alın! Online bağış toplamaya başlayın!

Zahmetsiz ve Pratik

Kredi kartı ve banka kartlarından ödeme kabul ederek aidatları kolayca tahsil edin, aidat toplama zahmetinden kurtulun. Online bağış toplamaya başlayarak bütçenizi rahatlatın!

Kurulum Ücreti Yok

Rönesis Kredi Kartı Modülü için hiç bir kurulum ücreti ödemezsiniz! Tüm kurulum işlemleri ücretsiz olarak gerçekleştirilir.

Alt Yapı Maliyeti Yok

SSL sertifikası, firewall, data hattı gibi alt yapı maliyetlerini üstlenmenize gerek yok. Üstelik aylık sabit ücret ödemeden, yalnızca ödeme başına komisyon ile ücretlendirilirsiniz.

Düzenli Gelire Kavuşun

Üyelerinizden otomatik ödeme talimatı alarak, aidat ve bağış gelirlerinizi düzenli hale getirebilirsiniz.

Rönesis'le aidat ödemesi almak ve online bağış toplamak çok kolay!

Aidat ödemelerini kolayca alın!

Üyelerinize, kredi kartı ve banka kartı ile aidat ödeme avantajı sunarak düzenli gelire kavuşun! Aidat borçları birikmeden kolayca tahsil edin!

Online bağış toplayın!

Kredi kartı modülü ile internet siteniz üzerinden yasal prosedürlere uygun şekilde hemen bağış toplamaya başlayabilirsiniz.

Aylık sabit ücret yok, alt yapı maliyeti yok!

Rönesis ile hiç bir kurulum ücreti ödemeden aidat ödemelerini almaya başlayabilir, online bağış toplayabilirsiniz.
Ayrıca, kredi kartı ve banka kartlarından ödeme almak için gerekli olan sanal pos'un alt yapısal tüm maliyetlerini (SSL, Firewall, Data hattı) üstlenmenize gerek kalmaz, Rönesis alt yapısıyla kredi kartı ile kolayca ödeme almaya başlayabilirsiniz.

Ödemeleriniz, BDDK güvencesinde!

Rönesis Kredi Kartı modülü, BDDK onaylı online ödeme kuruluşları ile entegre halde çalışmaktadır.
Banka farketmeksizin tüm kartlardan tahsil edilen aidat ve bağışlar doğrudan banka hesabınıza yatırılır.

Otomatik ödeme talimatları ile düzenli aidat gelirine kavuşun!

Üyeleriniz, sistem üzerinden kredi kartlarına otomatik ödeme talimatı tanımlayarak aidat ödemelerini periyodik şekilde gerçekleştirebilir bu sayede aidat gelirlerinizi düzenli hale getirebilirsiniz.

SMS ile aidat borçlarını hatırlatın!

Üyelerinizin aidat borçlarını SMS Bildirim Sistemi ile belirlenen zaman aralıklarında üyelerine kolayca hatırlatabilir, SMS ile link göndererek kolayca ödeme alabilirsiniz.

Üyeler, diledikleri zaman TC Kimlik No ve şifreleriyle üye panelinden giriş yaparak geçmiş aidat ödemeleri ve borçları hakkında bilgi alabilirler. Kredi kartı veya banka kartıyla aidat borçlarını ödeyebilirler

Kredi ve banka kartları ile aidat ödemesi alma ve bağış toplamak hakkında sıkça sorulan sorular

Rönesis Kredi Kartı Modülü nasıl çalışır?

Rönesis, bağış veya aidat toplama sistemi olmamakla beraber, sendikaların, derneklerin, meslek odalarının ve vakıfların kendi tüzüklerine uygun şekilde aidatları ve bağışları toplayabilmeleri için alt yapı sağlayan bulut tabanlı bir sistemdir. Gelişmiş alt yapımızla SSL, firewall, datacenter gibi sanal pos kurulumunda gerekli olan tüm alt yapı imkanlarını tek elden sağlanmaktadır.

  

Ödemeler nasıl toplanır ve aktarılır?

Rönesis Kredi kartı modülü, vakfınızın resmi internet sitesi üzerinden çalışır. Kredi kartları ve banka kartlarından kabul ettiğiniz ödemeler Rönesis ile hiç bir bağlantı kurmaksızın BDDK onaylı online ödeme kuruluşları vasıtasıyla tanımlamış olduğunuz, vakıfa ait, banka hesabına aktarılır.

  

Online ödeme kuruluşu nedir? Güvenli midir?

Online Ödeme Kuruluşları, birden fazla bankanın sanal poslarını bir arada barındırma özelliklerine sahip finansman kuruluşlarıdır. Rönesis yalnızca BDDK onaylı online ödeme kuruluşları ile çalışmaktadır. BDDK'dan onay alan online ödeme kuruluşları listesine buradan ulaşabilirsiniz
https://www.bddk.org.tr/Kuruluslar-Kategori/Odeme-Kuruluslari/8

  

Kredi kartı modülünü kullanmak için gerekli yasal prosedür nedir?

Gerekli olan modüllerin kurulabilmesi için Vakıf Kuruluş Belgesi, yetkili için noterden imza sirküleri, Yönetim Kurulunca imlzanamış karar örneği, yetkiliye ait ıslak imzalı kimlik fotokopisi hazırlanmalıdır. Ayrıca ödeme kuruluşuyla yapılacak olan sözleşme nüshası tarafınıza gönderilecektir. Tüm belgeler hazırlandıktan sonra lütfen müşteri hizmetlerimizle irtibata geçiniz. Müşteri temsilcilerimizle hemen irtibata geçerek başvuru işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

  

Ödeme başına alınan komisyon tutarı nedir?

Her işlem başına, ödeme kuruluşu tarafından %2.95 oranında komisyon tahsil edilmektedir. (Örnek: 100 TL için 2.95 TL)

  

Entegrasyon ücreti ne kadar?

Rönesis ile sanal pos kurulumu ücretsiz gerçekleştirilmekle beraber kurulum sonrası entegrasyon için yalnızca bir kerelik 279 TL + KDV olarak entegrasyon hizmet bedeli faturalandırılmaktadır. Yıllık paket ödemelerinde bu ücret tahsil edilmemektedir.

Ödemelerin güvenliği nasıl sağlanıyor?

Rönesis, ödeme sitemleri konusundaki uluslararası standartları PCI-DSS'i en üst seviyede sağlamaktadır. Bu standartlar American Express, Discover Financial Services, JCB International, MasterCard ve Visa tarafından kurulmuş ve ülkemizden de Bankalararası Kart Merkezi'nin üyesi olduğu PCI Security Standards Council tarafından belirlenmektedir. Bunun dışında tüm Rönesis sayfaları 256 Bit SSL ile şifrelenmektedir ve tüm ödeme işlemlerinde 3D Secure kullanımı zorunludur.

  

Online olarak bağış kabul etmek için yasal prosedür nedir?

Dernekler ve vakıflar, İçişleri Bakanlığı'nın izni doğrultusunda kendi sitelerinden, önceden izin almaksızın, bağış toplayabilme imkanına sahiptirler.

Burada dikkat edilecek husus "bağış toplama"nın, "yardım toplama"dan farklı olma özelliği taşımasıdır. Kanunlarımızca, yardım toplama izne tabii iken, bağış toplamak; dernekler ve vakıflar için izne tabii olmadan gerçekleştirilebilmektedir.

Ayrıntılı bilgi, İçişleri Bakanlığına bağlı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğüne ait dernekler.gov.tr sitesinden alınabilir.

İlgili sayfada, bağış kabulü ile yardım toplama arasındaki fark nedir? başlığını dikkatlice inceleyiniz.
https://www.dernekler.gov.tr/tr/AnasayfaLinkler/sss/yardim-toplama2.aspx

Ayrıca Hukuk Muşaviliği görüşü için buraya tıklayabilirsiniz.

  

Ödeme başına alınan komisyon için fatura kesiyor musunuz?

Evet. Ay sonunda hesabınıza aktarılmış olan toplam ödemelerin %2.95'i oranındaki tutar, "hizmet bedeli" olarak kurumunuza faturalandırılır. Bu faturayı gider ödemesi olarak kullanabilirsiniz.

Aradığınız tüm özellikler ve daha fazlası Rönesis'te!

OPSİYONEL ÖZELLİKLER

Rönesis ile tüm süreçlerinizi
online olarak yönetin!